dzvin

facebook

youtube

 

Маркетингова практикa

Маркетингова практика передбачає аналіз маркетингової діяльності організації, який подається у вигляді маркетингового звіту. Студент має уявити себе консультантом, якого запросили до певної організації дати оцінку маркетингової ситуації. Маркетинговий звіт містить інформацію про систему маркетингу на підприємстві і зовнішнє середовище маркетингу.

Слід враховувати, що для різних сфер діяльності – оптова і роздрібна торгівля, виробництво, послуги, консалтинг тощо – зміст маркетингового звіту має коректуватись відповідно до специфіки діяльності відповідної організації, підприємства, установи. Надалі пропонується узагальнений зміст маркетингового звіту для різних видів бізнес-діяльності, але вибір нижченаведених показників залежить від виду діяльності конкретної компанії і віддається на розсуд консультанта з маркетингу.

Маркетинговий звіт, як правило, включає два основних блоки – аналіз системи маркетингу і аналіз маркетингового оточення, а також висновки де дається узагальнення отриманої інформації і надаються певні рекомендації щодо покращення маркетингової діяльності компанії.

1.Аналіз системи маркетингу передбачає:

- визначення місця, ролі і напрямків маркетингової діяльності конкретної організації;

- опис маркетингового відділу: коли був створений; діяльність керівництва в області маркетингу; як проводиться моніторинг конкурентів; які дослідження проводяться відділом;

- зміст маркетингової стратегії підприємства;

- аналіз системи планування, контролю і прибутковості маркетингу на фірмі;

- опис основної продукції (послуг);

- стислий опис галузі в якій працює компанія;

- основні ринки збуту;

- доля ринку;

- основні проблеми в сфері маркетингу підприємства.

Висновком до 1-го блоку є висвітлення існуючих проблем в маркетинговій діяльності конкретної організації і рекомендації щодо їх подолання.

 

2. Аналіз маркетингового оточення проводиться по трьом напрямкам: споживачі, конкуренти, макрооточення.

 

2.1. Опис і характеристика споживачів:

а) сегментація ринку за певними критеріями, опис кожного сегменту в якому працює компанія, виявлення пріоритетних сегментів;

Приклад

Нашим целевым сегментом являются состоятельные молодые люди в возрасте от 20-30 лет. Как правило, они работают в частном бизнесе на руководящих должностях, либо являются предпринимателями. Их средний годовой доход составляет 3000 и более тысячи долларов США. Они ценят торговую марку, их выбор часто определяется мнением окружения.

По социологическим исследованиям этот целевой сегмент составляет 4% от всего взрослого населения Беларуси, то есть около 210 тысяч человек. В Минске, где работает фирма, процент состоятельных молодых людей составляет 7,6%, то есть около 9000 человек. С учетом конкуренции и доли рынка (около 5%) целевой сегмент фирмы в Минске может составить 450 человек. В среднем потребители делают свои покупки 4-5 раз в месяц. Таким образом фирма может рассчитывать на продажу от 1800 до 2250 единиц продукции в месяц.

 

б) опис споживачів:

Роздрібний споживач

  • соціальний портрет споживача (вік, рівень доходів, освіта, сфера зайнятості і вид діяльності, сімейний стан);
  • більш повна інформація про споживача (захоплення, хобі, улюблені теле-радіопередачі, література, марка автомобілю, місце проживання тощо );
  • мотивація до купівлі відповідного товару/послуги (фізіологічні потреби, забезпечення власної безпеки, самоствердження, піклування про близьких, приналежність до певної соціальної групи тощо);
  • Опис процесу прийняття рішення споживача про купівлю того чи іншого товару/послуги;
  • переваги, які отримує клієнт при купівлі товару чи послуги

 

Оптовий споживач

  • опис відповідних груп оптових споживачів (виробництва, магазини, посередницькі фірми, закордонні компанії тощо);
  • ретельний опис найбільш привабливих з точки зору продажу сегментів;

 

Приклад:

Нашим целевым сегментом являются предприятия машиностроительного комплекса Беларуси, преимущественно государственной формы собственности. В настоящее время в Беларуси таких предприятий 250. Более 30% из них работают с поставщиками-конкурентами на постоянной основе, 55% - выбирают поставщиком на основе текущих ожиданий выгод ("колеблющиеся"), 15% - являются нашими постоянными клиентами, то есть около 37 предприятий. Таким образом, мы можем рассматривать в качестве целевого сегмента 15% постоянных клиентов и около 40% из второй группы предприятий, то есть 55 предприятий. К сожалению, вторая группа предприятий ("колеблющиеся") включает значительный процент неплатежеспособных предприятий, а именно около 35%, что означает, что к ним необходимо применить гибкие методы расчета.

  • опис варіантів використання товарів/послуг оптовим споживачем;
  • опис основних принципів організації роботи с оптовим споживачем (системи постачання, найбільш популярні товари і вироби, ступінь задоволеності асортиментом і якістю товарів).

 

2.2. Аналіз конкурентів передбачає виявлення маркетологом певних критеріїв за якими порівнюються конкуренти даної компанії по окремо взятому продукту/послузі або компанії і цілому Для наглядного опису конкурентів можна використовувати наступну таблицю.

 

ПродуктКухонні меблі

Компанія

Асортимент

Ціна

Якість

Переваги

Portofino

(Італія)

Широкий (різні матеріали і варіанти дизайну)

вище середньої

висока

- широкий асортимент,

- індивідуальний підхід

Boxwood (Німеччина)

Тільки з дерева

середня-висока

Висока

- Екологічно чистий матеріал,

- вишуканий дизайн

 

Після порівняльного аналізу конкурентів дається опис лідерів в галузі і їх конкурентних переваг, також описується позиція Вашої компанії на ринку у порівнянні з лідерами. Аналізуються причини такої позиції і надаються рекомендації щодо розвитку конкурентних переваг.

 

2.3. Аналіз маркетингового оточення. Рекомендується проводити аналіз політичних, економічних, соціальних і технологічних факторів, що впливають на бізнес компанії (SWOT-аналіз). Даний метод включає чотири параметри: сильні сторони компанії, слабкі сторони компанії, можливості зовнішнього середовища і загрози зовнішнього середовища. Кожен з названих факторів розглядається з точки зору чотирьох параметрів.

Приклад:

 

Після проведення аналізу необхідно зазначити пріоритетні напрямки розвитку компанії і окреслити головні ризики.

 

Висновки. У висновках описуються методи дослідження, джерела інформації, якими користувався маркетолог, заходи які він проводив в ході дослідження, подається загальний аналіз ситуації і його рекомендації щодо оптимізації маркетингової діяльності для фірми на даному етапі.

Ukrainian Danish English French German Greek Polish Portuguese Russian Spanish

ODRAR10

pMwlb4CDC7Y

ЦДО

nW9niLV6zQ4

lxQOV9DsUsw

pTUIwidXug4

СА

уп

1 Doc2 1

Всього відвідувань

1683651
Сьогодні
Вчора
Цього тиждня
Минулого тиждня
Цього місяця
Минулого Місяця
Всього
279
3502
3781
47372
58856
1289799
1683651

Your IP: 3.95.131.208
Server Time: 2019-12-10 02:12:28

Хто на сайті

На сайті 107 гостей та відсутні користувачі

Изображение

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міністерство освіти і науки України Tempus Інформаційно-аналітичний портал про вищу освіту в Україні. EMERGE Microsoft

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

© НПУ імені М.П. Драгоманова :: Кафедра управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції
Служба порталу :: Вебмайcтер
2007-2019